Forum Kral
Sitemizden yararlanmak ve bu ailenin bir parçası olabilmek için lütfen üye olunuz!
Deniz Seki Tahliye Oldu Uyeols10
Forum Kral
Sitemizden yararlanmak ve bu ailenin bir parçası olabilmek için lütfen üye olunuz!
Deniz Seki Tahliye Oldu Uyeols10
Forum Kral
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKraL PortaLGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Deniz Seki Tahliye Oldu

YazarMesaj
Admin
FK Coordınator
FK Coordınator
Admin

Ruh Hali : 13
Rep gücü : 5749

Deniz Seki Tahliye Oldu Empty
MesajKonu: Deniz Seki Tahliye Oldu   Deniz Seki Tahliye Oldu Icon_minitimeCuma 2 Ekim - 23:11:50

"Uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapmak" ve "kullanmak için uyuşturucu madde satın almak" suçlarından tutuklu olarak yargılanan şarkıcı Deniz Seki, ilk duruşmada tahliye edildi.İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, Deniz Seki'nin yanı sıra, tutuklu sanıklar Hakan Çınar, Sinan Yüksel, Mehmet Kaya, Hasan Çelik, Mehmet Rıza Doğru, Tamer Kılıç, İbrahim Kaya, Bahri Cengiz Uyaran, Fikret Bilen, Adem Çakır, Fatih Murat Tahaoğlu, Mehmet Çınar, Abdullah Haner, Miraç Gökhan Kurt ve tutuksuz sanık Mecit Çam katıldı.
8.5 ile 24.5 yıl arasında değişen hapis cezası istemiyle yargılanan şarkıcı Deniz Seki'nin, ilk duruşma sonunda tahliye edilmesine karar verildi.

Deniz Seki Tahliye Oldu 93066deniz-seki-tahliye-oldu-301517

SEKİ “BİR HATA YAPTIM BEDELİNİ AĞIR ÖDEDİM“

İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesinde gözyaşları içinde savunmasını yapan Deniz Seki, çok utandığını, çok pişman olduğunu söyleyerek, “Yaşadığım bir ilişki yüzünden adını anmak istemediğim bu maddeyi kullandım. Bir hata yaptım ve bedelini de çok ağır ödedim. Herkesten özür diliyorum“ dedi.

Üç sayfadan oluşan yazılı savunmasını mahkeme heyetine sunan Deniz Seki, savunmasında şunları söyledi: “Öncelikle hepinizi saygıyla selamlıyorum. 218 gündür bu duruşmaya çıkmak için bekliyorum. Sadece kendime verdiğim bir zarar söz konusudur. Adını anmak istemediğim bu maddeyi 7-8 aydır kullanıyordum. Çok duygusalım. Müzisyenim. Yaşadığım ilişki nedeniyle çok üzüldüm, asosyal oldum. Bir daha adını bile anmak istemediğim o maddeyi kimseye vererek aracılık etmedim. Yaşadığım ilişkinin toplum tarafından kabul edilmemesi beni buna itti. Çok utanıyorum, çok pişmanım. Hiçbir şekilde yalan söylemiyorum, hayatta da yalan söylemedim. Nöbetçi mahkemede serbest bırakılıp sonra neden tutuklandım anlamadım. Ben Kuruçeşme’de oturuyorum. jandarma beni aldı neden aldı Kilyos’a götürdü. Ben bir hata yaptım bedelini de çok ağır ödedim. Şu tablonun içine hiç yakışmıyorum. Önce ailemden sonra beni seven herkesten özür diliyorum.“

Gözyaşlarını tutamayan Deniz Seki, mahkeme başkanından su içmek için izin istedi. Arkadaşlarına uyuşturucu temin etmediğini sadece kendisine zarar verdiğini de belirten Seki, “Buna bile hakkım yoktu aslında. Bundan böyle çok değiştim. Zaten bağımlı olmadım. Kendime olan kızgınlığımdan dolayı bu maddeyi kullandım. Bu alkol de olabilirdi ama yüzüne bile görmek istemediğim bu maddeyi kullandım. Ben ölene kadar bu maddenin karşısında olacağım. Bununla ilgili ne kadar sosyal proje varsa içinde olacağım. Tahliyemi ve yargılamanın ardından da beraatimi istiyorum“ dedi.

Sanıklardan Sinan Yüksel ve Abdullah Haner’den kokain maddesini aldığını kabul eden Deniz Seki, “Yüzünü hiç görmediğim ’Diyar’ diye bir adam vardı. Onu da aradım birkaç kez ama hiç tanışmadım. Abdullah Hanel hasta kızı olduğu bu işin kendisine yakışmadığını bu işi yapmak istemediğini ve çok utandığını söyledi. Şoförüm ise benim babam gibidir. Bana ne getirdiğini hiç bilmedi. Çünkü yüzgöz olmadım“ dedi. Seki dinlemeye takılan telefon görüşmelerinden birçoğunu da kabul etmediğini belirtti.

Deniz Seki 7 yıl şoförlüğünü yaptığını söyleyen tutuksuz sanık Mecit Çam savunmasında, “Deniz hanım’ın bütün işleriyle ben ilgileniyordum. Elbiselerini, market alışverişini, müzik CD’lerini, aranje şarkılarını kapalı zarf ve kutu içinde kendisine getirir götürdüm. Bunu birçok kez yaptım. Sanıklardan Sinan Yüksel’i Murat olarak tanırım. Deniz Seki bana bu kişiyi yeni albüm aranjörü olarak tanıştırdı. Bana ’Mecit, Murat ile birlikte çalışacağız’ dedi. Deniz hanım bana para verirdi bende Abdullah Haner’e verirdim. Bu yaptığım rutin işlerden biriydi. Kapalı zarf ve kutularda ne olduğunu bilmiyordum.“ dedi. Jandarma ve savcılık ifadesini kabul etmeyen Mecit Çam ayrıca jandarmada kendisine Seki aleyhine ifade vermesi için tehdit edildiğini öne sürdü.

YAŞASIN ÖZGÜRLÜK
Tutuklu olarak yargılandığı uyuşturucu davasında tahliye edilen şarkıcı Deniz Seki, "Özgürlük kadar değerli bir şey yok. Yaşasın özgürlük" dedi.
İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada hakkında tahliye kararı verilen Seki, tahliye işlemleri için cezaevi aracıyla Bakırköy Kadın ve Çocuk Tutukevi'ne götürüldü.
Seki'nin adliyeden çıkarılışı sırasında polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı görülürken, çok sayıda gazetecinin de görüntü almaya çalıştığı gözlendi.
Deniz Seki, araca götürülürken, "Özgürlük kadar değerli bir şey yok. Bakırköy'den çıkınca kendimi daha iyi hissedeceğim. Yaşasın özgürlük" dedi.

https://forumkral.sudanforums.net

Deniz Seki Tahliye Oldu
1 sayfadaki 1 sayfası